^Догори

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Культурний фронт не менш важливий, як освітній. Ми продовжуємо боронити країну, нашу українську ідентичність, виступаємо прикладом хоробрості та незламності. Нас, українців, згуртовує постійне прагнення свободи і незалежності, велика культурна спадщина, дбати та примножувати яку – наш спільний обов'язок.

Нещодавно до нас у заклад завітала наш освітній партнер Ірина Баковецька, директорка КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" РОР, голова Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України, експертка Українського культурного фонду, авторка артбуку «Полісся як Всесвіт».

У дружньому колі ми говорили про нематеріальну культурну спадщину Полісся: дудка-викрутка, восковий вінок, серпанкове ткацтво, поліська геометрична вишивка, бортництво – це все родзинки рівненського Полісся, які згодом можуть стати культурною спадщиною ЮНЕСКО.

Ірина Володимирівна розповіла про те, як вона та її команда презентували весільну атрибутику Рівненського Полісся у Національному музеї народної архітектури та побуту України. Також, влітку відбулася творча презентація робіт з бурштину рівненських майстрів на Буковині під назвою «Бурштинова краса рівненського Полісся» у Чернівецькому обласному художньому музеї, серед яких умільці нашого Березнівського краю – Ярослав Рачковський та Леся Токарська.

Візитною карткою творчості письменниці став артбук «Полісся як Всесвіт», у якому дослідниця поліської культури об'єднала поезію зі світлинами унікальних місцин рівненського Полісся, та презентувала нашому закладу.

За сприяння Ірини Баковецької реалізовуємо оновлення змісту освіти через налагодження міжгалузевої співпраці.

Далі буде...


img 2022 09 28 1img 2022 09 28 2img 2022 09 28 3